Daugėja gaisrų dėl netvarkingos elektros instaliacijos

2013 06 21, www.ergo.lt

Priešgaisrinę signalizaciją Lietuvos didžiuosiuose miestuose yra įsirengę tik 9 proc. gyventojų. Tai atskleidė draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje užsakymu atlikta gyventojų apklausa. Draudimo ekspertai atkreipia dėmesį, jog pastaruoju metu ženkliai išaugo gaisrų dėl netvarkingos elektros instaliacijos skaičius.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos statistika atspindi, jog per pirmus keturis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 4471 gaisras. Daugiausiai gaisrų kilo Vilniaus apskrityje (984), Klaipėdos apskrityje gaisrų gesinti gaisrininkai vyko 882 kartus, Kauno – 776 kartus. Šiemet Klaipėdos apskrityje gaisrų skaičius augo kone dvigubai.

Pasak Europos bendrovės „ERGO Insurance” Lietuvoje Turto draudimo departamento direktoriaus Tomo Nenartavičiaus, gyventojų apklausa atskleidė, jog absoliuti dauguma didmiesčių gyventojų turto apsaugai taiko vienokias ar kitokias apsaugos priemones nuo vagysčių: nuo šarvuotų durų, sarginio šuns iki vaizdo stebėjimo kamerų. „Gyventojai įvertina vagystės riziką ir bent minimaliai nuo ilgapirščių saugosi. Tuo tarpu įpročio pasirūpinti apsauga nuo gaisro, kuris neišvengiamai sukelia daugiau žalos nei ilgapirščiai, nėra“, – teigia T. Nenartavičius.

Draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ duomenimis, šiemet gaisro metu gyventojai vidutiniškai patyrė 18 tūkst. litų žalą. „Gaisro metu patiriama žala labai svyruoja. Ji gali siekti ir kelis tūkstančius, ir kelis šimtus tūkstančių litų. Žalos dydis tiesiogiai priklauso nuo gaisro masto ir kada pastebimas gaisras, būtent todėl tokios svarbios yra priešgaisrinės signalizacijos. Jos suteikia galimybę ne tik išsaugoti bent dalį turto, bet ir išgelbėti gyvybes. Jeigu gaisras kyla naktį, žmogus gali ir nebeprabusti“, – pasakoja T. Nenartavičius.

T. Nenartavičius atkreipia dėmesį, jog pastaruoju metu itin padaugėjo gaisrų, kilusių dėl netvarkingos elektros instaliacijos. Elektros instaliaciją būtina laikas nuo laiko patikrinti, ekspertai turi įsitikinti, ar kontaktai vis dar sandarūs, ar nepažeista elektros laidų izoliacija ir pan. Tai daryti rekomenduojama ne tik senos, bet ir naujos statybos namuose, nes statybų brokas ar defektai pasireiškia iš karto pradėjus pastatą eksploatuoti.

Europos bendrovė „ERGO Insurance“ šiemet gaisro žaloms atlyginti išmokėjo 1,3 mln. litų. Standartinį dviejų kambarių butą pastatų ir namų turto draudimu nuo visų rizikų galima apsidrausti priklausomai nuo rizikos laipsnio sumokėjus 200-250 litų metams. Pasak draudimo eksperto, turto apsaugos priemones diegiantys klientai už turto draudimą moka mažiau.

Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ gyventojų apklausa buvo atlikta šių metų balandžio 23-28 dienomis. Jos metu buvo apklausti 509 respondentai iš Lietuvos didžiųjų miestų.